Mobil uygulamamız yayında.
İndirmek için hemen tıkla.

hizmet


Results for "hizmet"

Dream Dictionary of Phrase

KADIN HİZMETÇİ

(Dream Dictionary of Phrase) :
Kadın hizmetçi kişinin binitine, Dindar ve temiz yüzlü hizmetçi hayırlı yardımcıya, Kadın hizmetçinin tebessüm ederem kişiye doğru gelmesi sevinçli habere, onda gözlenen çirkinlik ve üzüntü isabet edecek bir kedere, Giyim kuşamına itina göstermeyen hizmeetçi herkesin duyacağı ve sır olmaktan çıkacak bir habere, Hafifmeşrep hizmetçi üzüntü ve kedere; Hizmetçinin sokak ortasında yakışıksız davranışta bulunması halk içinde çıkacak fitneye delalet eder.
Islamic Glossary

HİZMET

(Islamic Glossary) :
Birinin işini görme.Anne ve babanız sizin hizmetinize muhtâc iseler, onlara hizmeti canınıza minnetbiliniz. (Hadîs-i şerîf-Riyâd-un-Nâsihîn)Ey dünyâ! Bana hizmet edene hizmetçi ol! Sana hizmet edene güçlük göster! (Hadîs-ikudsî-Berîka)Cenâzelerde hizmet etmekte bulun! Allah rızâsı için cenâzenin mezârına bir kürek toprakatıver! O attığın toprak, kıyâmette terâzîne konacaktır. (Süleymân bin Cezâ)Bir kimse din hizmelerinde bulunsa ve bu hizmetlerde, nefsine bir pay ayırsa, yaptığıhizmetlerin tadını ve faydasını bulamaz. (Ebû Süleymân Dârânî)Dîne yaptığı hizmetlere, İslâmiyet'i kuvvetlendirmesine ve insanların doğru yola gelmelerinesebeb olmasına güvenmemeli ve bunlarla övünmemelidir. (İmâm-ı Rabbânî)Hizmet görmek istiyen hocasına hizmet etsin. (Abdullah-ı Dehlevî)
Turkish - English dictionary

hizmet

(Turkish - English dictionary) :
,-ti 1. service. 2. duty. 3. care, maintenance. akdi labor contract. birliği mil. service unit. bölüğü mil. service company. inde bulunmak/olmak /ın/ to be in the service of. eri/neferi mil. orderly. etmek /a/ to serve. e girmek 1. to be put into operation, be put into service. 2. to begin working in the civil service. ine girmek /ın/ to become an employee of (a person or firm). görmek 1. to work. 2. to work as a civil servant. 3. /dan/ to be served by (someone). ini görmek /ın/ 1. to work as (someone´s) servant or helper. 2. to function in place of. hareketleri mil. service operations. içi eğitim inservice training. madalyası mil. service medal. şeridi mil. service stripe.
Turkish - English dictionary

hizmetçi

(Turkish - English dictionary) :
maidservant, maid.
Turkish - English dictionary

hizmetçilik

(Turkish - English dictionary) :
being a maid, maiding.